Hydrolat z zielonej herbaty bez konserwantów
- zapytaj o produkt
- poleć znajomemu
- dodaj opinię
Opis
Skład INCI Camellia Sinensis Leaf Water
Herbata zielona jest pozyskiwana z krzewu herbacianego. Istnieją rozmaite rodzaje herbaty. W kosmetyce używa się głównie zielonej herbaty, która powstaje na skutek suszenia świeżo zebranych, młodych listków krzewu herbacianego. Nie są one poddawane procesowi fermentacji, dzięki czemu zachowane są ich cenne właściwości. Liście zielonej herbaty są bogate w składniki aktywne. Ze względu na efektywne działanie na ludzki organizm, chętnie stosuje się je w lecznictwie i w formie popularnego naparu do picia. Zawierają, m.in. olejki eteryczne, alkaloidy purynowe: od 2 % do 4 % teiny/kofeiny, teobrominę, teofilinę; polifenole: garbniki, flawanoidy, procyjanidyny, fenolokwasy; karotenoidy: beta-karoten, luteinę, wiolaksantynę, neoksantynę, aminokwasy, aminy, saponiny i mikroelementy. Za silne działanie przeciwutleniające i przeciwnowotworowe odpowiadają katechiny. Hamują powstawanie wolnych rodników. Chronią DNA przed degradacją. Chelatują jony metali ciężkich, opóźniając procesy starzenia. W oferowanym hydrolacie z zielonej herbaty znajdują się składniki roślinne, rozpuszczalne w wodzie i niewielkie ilości olejku eterycznego. Powstał przez destylację z parą wodną młodych listków zielonej herbaty. Nie zawiera konserwantów. Jest naturalny i ekologiczny. Może być używany w przypadku wszystkich typów cery, w tym naczynkowej, przesuszonej i wrażliwej. Szczególnie polecany jest dla cery zanieczyszczonej, trądzikowej a także dojrzałej, narażonej na degradujący wpływ zanieczyszczeń środowiska, promieniowania słonecznego i warunków atmosferycznych. Sprzyja regeneracji naskórka. Tonizuje. Wykazuje właściwości antyutleniające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Przeciwdziała łupieżowi. Aromat zielonej herbaty działa odprężająco.
Działanie
- Reguluje równowagę kwasowo-zasadową skóry,
- Działa ściągająco, wygładza, uelastycznia, zmiękcza skórę,
- Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe, antyoksydacyjne,
- Chroni DNA przed degradacją, zmniejsza negatywny wpływ promieniowania UV, działa fotoochronnie,
- Zastosowany przed ekspozycją na słońce, zmniejsza powstawanie poparzeń słonecznych wywołanych głównie promieniowaniem UVB,
- Wspomaga regenerację naskórka,
- Odświeża, tonizuje skórę,
- Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie,
- Przyspiesza gojenie się wyprysków,
- Łagodzi i koi delikatne, powierzchowne ranki, poparzenia, podrażnienia spowodowane przez wiatr, zanieczyszczenia i czynniki atmosferyczne,
- Pozytywnie wpływa na stan naczynek krwionośnych, uszczelniając je,
- Zmniejsza łuszczenie się naskórka, np. w przypadku łuszczycy,
- Aromat zielonej herbaty uspokaja i rozluźnia,
- Zmniejsza objawy łupieżu,
- Nadaje włosom miękkość, chroni przed utratą koloru i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych,
- Wspomaga porost włosów dzięki wzmocnieniu cebulek włosowych,
Informacje techniczne
Przezroczysta, klarowna ciecz o kolorze bezbarwnym do słomkowego, o pH od 4,5 do 6, o charakterystycznym, delikatnym zapachu herbaty. Rozpuszczalna w wodzie, nierozpuszczalna w olejach. 1 ml hydrolatu waży około 1 g. Możliwy naturalny osad.
Hydrolat z zielonej herbaty należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w temperaturze pokojowej, z dala od nasłonecznienia i wilgoci. Można przechowywać go również w lodówce.
Nie zawiera konserwantów.
Hydrolat z zielonej herbaty może być stosowany w przypadku każdego rodzaju cery. Szczególnie polecany jest w przypadku cery wrażliwej, starzejącej się, dojrzałej, ale również tłustej, trądzikowej, zanieczyszczonej.
W przypadku skóry nieprzyzwyczajonej do niskiego odczynu pH, ze względu na dość niski odczyn pH surowca, polecamy mieszanie go z innymi, łagodnymi hydrolatami o wyższym odczynie pH lub rozcieńczanie go wodą destylowaną. Można również podnieść odczyn pH produktu, dodając do niego odrobinę wodorowęglanu sodu. W takiej zneutralizowanej czy rozcieńczonej formie może być stosowany bezpośrednio na skórę, np. w postaci odświeżającej mgiełki, wody po goleniu, toniku czy kompresu. W przypadku zastosowania hydrolatu bez rozcieńczenia przy nieprzyzwyczajonej, wrażliwej skórze może dojść do zaczerwienienia i pieczenia.
Polecamy stosować hydrolat jako składnik fazy wodnej kosmetyków w stężeniu od 5 % do 95 % – np. w tonikach, serum, kremach, mleczkach, balsamach, mgiełkach, odżywkach, wcierkach i szamponach do włosów.
W formie okładów hydrolat z zielonej herbaty może być stosowany miejscowo na wypryski, powierzchowne ranki, ugryzienia owadów, zmiany alergiczne. Nasączone nim płatki kosmetyczne można na kilka minut położyć na powiekach oczu, skórze twarzy. Taki okład działa odświeżająco, odprężająco, zmniejsza opuchliznę.
Hydrolat może służyć do nadawania maseczkom z sypkimi składnikami (np. glinkami, algami) odpowiedniej konsystencji.
Bezpośrednio przed użyciem kremu można łączyć go w zagłębieniu dłoni z odrobiną hydrolatu. Dzięki temu krem łatwiej się rozprowadza i jest mniej tłusty. Dodatkowo zyskuje dzięki zawartości hydrolatu.
W oddzielnym opakowaniu bezpośrednio przed myciem włosów można połączyć hydrolat z zielonej herbaty z porcją szamponu w proporcji 1:1. Taki rozrobiony szampon działa łagodniej, mniej wysusza włosy i nadaje im miękkość, dzięki zawartości hydrolatu. Hydrolat z zielonej herbaty, np. zmieszany z wodą może służyć jako delikatnie nawilżająca płukanka do włosów, chroniąca przed utratą koloru i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym promieniowania słonecznego. Użyty jako wcierka do włosów przeciwdziała łupieżowi, wzmacnia cebulki włosowe, zmniejszając ich wypadanie i stymulując porost.
Aby osiągnąć relaksującą, uspokajającą kąpiel można dodać hydrolat do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Można dodać do niej także inne ulubione dodatki, np. sól z morza martwego, suszone kwiaty.
Hydrolat z zielonej herbaty można użyć w formie odświeżającej, delikatnej mgiełki do spryskiwania pościeli czy zasłon.
Surowiec kosmetyczny - nie spożywać.
Produkty pochodzenia roślinnego są potencjalnie alergizujące. Mogą powodować zaczerwienienie i pieczenie skóry. Szczególnie w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do alergii i naczynkowej polecamy wykonać próbę uczuleniową a hydrolat stosować w połączeniu z innymi składnikami, w rozcieńczeniu.
Tonik z kwasem migdałowym 5 %
Krem z mocznikiem 30 % i kwasem mlekowym
Ewelka
Bardzo dobry, łagodny hydrolat. Nic nie piecze i nie podrażnia. Skóra jest promienna, świeża, gładka.
Kamila Sudoł
Wybrałam hydrolat w wygodnym opakowaniu z atomizerem. Jest idealny do odświeżania w ciągu dnia. Teraz zawsze mam go w torebce. Pozostawia skórę odświeżoną i nawilżoną.
Patrycja
Zamówiłam niedawno cztery hydrolaty z Kremowo i na pierwszy ogień poszedł ten z zielonej herbaty. Jest genialny! Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że moje wiecznie świecące czoło się nie świeci! Zwykle kilka razy do dnia musiałam przykładać do czoła bibułki matujące lub chusteczki, ale podczas używania tego hydrolatu jeszcze ani razu po nie nie sięgnęłam. Jestem zachwycona! To pierwszy hydrolat, który przyniósł taki efekt. Oprócz tego zauważyła, że twarz po nim jest mięciutka, promienna i świeża. Na pewno do niego wrócę, tylko najpierw skończę pozostałe trzy. ^^ Polecam go ogromnie, zwłaszcza osobom, które mają problem w przetłuszczaniem się skóry.