Działania w celu ochrony skóry przed słońcem to inaczej fotoprotekcja. Kochamy słońce, dostarcza nam energii, witaminy D, a nasza skóra po kontakcie ze słońcem nabiera pięknego kolorytu. Ale pamiętajmy, że ze słońca należy korzystać rozważnie i nie wolno wystawiać skóry na jego działanie bez odpowiedniej ochrony.

Ochrona skóry przed słońcem przebiega dwufazowo. Wewnątrz, dzięki wytwarzanej przez skórę melaninie, która jest naszym naturalnym filtrem, a także na zewnątrz, dzięki używanym przez nas kremom, balsamom i innym specyfikom posiadającym filtry chroniące skórę przed promieniowaniem UV. Masz na to wpływ, więc nie zapominaj o ich stosowaniu.

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

Ochrona skóry przed UV powinna odbywać się przez cały rok. Jednak najintensywniej słońce wpływa na naszą skórę latem, dlatego ochrona skóry twarzy podczas tej pory roku jest najistotniejsza. Promieniowanie UV (UVB i UVA) skutkować może: oparzeniami słonecznymi, fotostarzeniem się skóry, a nawet nowotworem.

Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona skóry przed słońcem. Kosmetyki, które mogą nas wspomóc w fotoprotekcji, dodatkowo ochraniają naszą skórę przed wysuszeniem oraz przed czynnikami zewnętrznymi. Jak widać, odpowiednio dobrane stają się niezbędnym elementem naszej pielęgnacji.

Chroń swoją skórę przed słońcem razem z Kremowo.pl

Już wiesz, że promienie UV mogą wyrządzić Twojej skórze krzywdę. Ale dbając o właściwą ochronę skóry przed słońcem, możesz ich uniknąć. Stosuj kremy z mineralnym, bezpiecznym filtrem (np. mikronizowanym tlenkiem cynku), z odpowiednim faktorem ochrony. Do letniego opalania korzystaj z wysokich faktorów SPF. Niższe stosuj wieczorami oraz w mniej słonecznych porach roku.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy najlepsze i najskuteczniejsze kosmetyki i składniki kosmetyków wspomagające naturalną ochronę skóry przed promieniowaniem uv. Pamiętaj, że należy z nich korzystać przez cały rok. Latem, przy wystawianiu skóry na bezpośrednie działanie słońca, jednorazowa aplikacja kremu z filtrem nie jest wystarczająca. Należy ją powtarzać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl