Nasza skóra nie lubi wiatru. Wysusza on bowiem naskórek, przez co skóra staje się cienka, może się łuszczyć i pękać. Ochrona skóry przed wiatrem jest prosta w przypadku większości ciała - zakrywamy je ubraniem. Ale na jego zgubne działanie wystawiona pozostaje skóra twarzy, którą ciężko zasłonić ubraniem.

Jak w takim razie chronić skórę twarzy przed wiatrem? Podstawą jej ochrony jest natłuszczanie. Najlepiej stosować następujące składniki do produkcji kosmetyków: lanolinę, wosk pszczeli, masło Shea, kakaowe lub kokosowe. Składniki te odbudowują warstwę lipidową skóry wspomagając organizm przed utratą wody. Z kolei kwas hialuronowy tworzy na powierzchni skóry film ochronny.

Ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi

Zimno, wiatr, mróz, czy wilgoć źle wpływają na naszą skórę. A najbardziej narażoną na te czynniki zewnętrzne jest skóra twarzy. Nasza cera pod wpływem wiatru i mrozu staje się zaczerwieniona, sina, a nawet szorstka. Od zimna mogą popękać naczynka krwionośne - nasza skóra nie tylko gorzej może wyglądać, ale również słabiej funkcjonować.

Jak ją chronić? Ochronę skóry zimą należy rozpocząć od doboru odpowiednich kosmetyków, dzięki którym powstanie warstwa ochronna nie dopuszczająca do przeniknięcia zimna głębiej. Zimą na dzień stosuj krem tłusty lub półtłusty, a zrezygnuj z kremu nawilżającego, gdyż pod wpływem niskiej temperatury może spowodować przekrwienia i odmrożenia. Krem nawilżający możesz zastosować na noc.

Chroń swoją skórę przed wiatrem razem z Kremowo.pl

O skórę trzeba dbać stale, chronić ją i odżywiać, by jak najdłużej była naszą wizytówką. Pamiętaj o ochronie skóry twarzy latem, ale zadbaj też o nią zimą, gdy wystawiona jest na czynniki zewnętrzne typu wiatr, mróz, czy suche powietrze z kaloryferów. Natłuszczaj ją koniecznie - do produkcji kremów możesz użyć składników z Kremowo.

Oprócz ochrony skóry twarzy przed wysuszeniem, zadbaj też odpowiednio o włosy, a także usta - stosując odpowiednie do tego kosmetyki. Usta smaruj nawet sześć razy dziennie, możesz też nakładać dodatkowe warstwy kremu na twarz chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl