do kasy suma: 0,00 zł

  Dlaczego warto robić kosmetyki?

  Dlaczego warto samemu wykonywać kosmetyki? Przede wszystkim, żeby mieć kontrolę nad ich składem. Zobacz też wpis Kosmetyki_naturalne_do_twarzy_jak_zrobic

  • To element świadomej pielęgnacji.

  Obecnie rynek kosmetyczny, podobnie jak spożywczy, jest zalewany produktami wątpliwej jakości i pochodzenia. Składniki kosmetyków są obiektami dyskusji na temat bezpieczeństwa ich stosowania. Ludzie coraz częściej czytają składy produktów spożywczych i kosmetyków, ponieważ chcą uniknąć zbędnej chemii i skutków jej stosowania. Masz jeszcze większą kontrolę, gdy jedzenie i kosmetyki wykonujesz samodzielnie. Wiesz, co i w jakiej ilości znajduje się w stworzonych produktach.

  • Wpływasz na skład kosmetyku.

  Jeśli chcesz, możesz stworzyć kosmetyk o krótkim lub bardziej bogatym składzie. Skład domowych kosmetyków można modyfikować tak, aby znajdowały się w nim surowce, przeznaczone do konkretnego typu skóry czy włosów. Dzięki temu możesz stworzyć indywidualny kosmetyk, odpowiadający konkretnie na Twoje potrzeby.

  • Możesz sprawdzić, co służy Twojej skórze.

  Wiele surowców można wypróbowywać, zanim wykona się na ich bazie kosmetyk. Można sprawdzić, czy dany olej nie będzie zbyt tłusty, czy hydrolat pozytywnie wpływa na stan cery. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zapychania porów, cery wrażliwej i alergicznej. Jeśli któryś składnik jednak się nie sprawdzi, nie trzeba zrażać się do kosmetyku. Można następnym razem zastosować alternatywną substancję.

  • Dla satysfakcji.

  Własnoręczne tworzenie kosmetyków to sztuka. Wiele osób znajduje w tym pasję, chętnie spędza tak wolny czas, również z przyjaciółmi. Nie dziwmy się. Też tak mamy. To niesamowite, gdy z kilku składników powstaje krem, a jego działanie na skórę, jest wyjątkowe, gdy koleżanka prosi o recepturę, wykonanej przez Ciebie maseczki.

  • Na prezent.

  Kosmetyki DIY mogą sprawić przyjemność nie tylko ich twórcom. Własnoręcznie wykonany kosmetyk to wspaniały prezent od serca dla bliskich osób.

  Jeśli chciałbyś zacząć przygodę z domowymi kosmetykami, ale nie wiesz od czego zacząć, nie martw się, nauczymy Cię robić kosmetyki.

   

  do góry