do kasy suma: 0,00 zł

    Kwas glikolowy 70 %

    15 ml | butelka plastikowa
    • nowość
    • 15 ml | butelka plastikowa
    • 100 ml | butelka plastikowa
    Dostępność: średnia ilość
    Wysyłka w: 24 godziny
    Cena: 10,90 zł 10.90






    ilość szt.
    dodaj do przechowalni
    * - Pole wymagane
    Ocena: 3.89999

    Opis

    Opis

    Skład INCI Glicolic Acid, Aqua

    Kwas glikolowy, inaczej nazywany kwasem hydroksyoctowym i hydroksyetanowym, to kwas owocowy. W naturze występuje w trzcinie cukrowej. Należy do grupy kwasów AHA (alfa-hydroksylowych). Działa najsilniej spośród kwasów AHA. Dzięki najmniejszej wielkości cząsteczek, w skórę wnika najłatwiej i najgłębiej. Oferowany kwas glikolowy to w rzeczywistości jego 70 % roztwór wodny. Należy używać go w rozcieńczeniu, zgodnie z ogólnymi zasadami użytkowania. Złuszcza naskórek, w związku z czym pomaga pozbyć się przebarwień, rozstępów i blizn. Uelastycznia i wygładza skórę. Jest chętnie stosowany w przypadku cery dojrzałej, tłustej, mieszanej, trądzikowej, przebarwionej i nadmiernie zrogowaciałej. Wspomaga odpowiednie nawilżenie cery suchej. W zależności od zastosowanego stężenia różni się intensywność jego działania.

    Działanie

    • Działa najefektywniej spośród kwasów AHA – penetruje skórę najłatwiej i najgłębiej
    • Złuszcza naskórek, oczyszczając go.
    • Sprzyja podwyższeniu poziomu nawilżenia naskórka.
    • Wygładza i zmiękcza naskórek.
    • Usprawnia odnowę i regenerację skóry.
    • Stymuluje syntezę włókien kolagenu i elastyny, spłyca drobne zmarszczki.
    • Polepsza przenikanie w głąb skóry innych składników, zawartych w stosowanych kosmetykach, m.in. witamin A i E.
    • Dzięki właściwościom złuszczającym, ułatwia usuwanie powstałych przebarwień.
    • Poprawia koloryt skóry.

    Informacje techniczne

    Klarowna, bezbarwna lub jasnożółta ciecz, o charakterystycznym, delikatnym zapachu, rozpuszczalna w wodzie. 1 ml oferowanego kwasu glikolowego waży około 1,26 g. Jego temperatura topnienia wynosi około 10oC.

    Odczyn pH oferowanego kwasu glikolowego to 0,1 w 25oC.

    Reaguje z metalami aktywnymi i utleniaczami.

    Kwas glikolowy należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu, z dala od nasłonecznienia, źródeł ciepła, wilgoci, poza zasięgiem dzieci, aby nikt go nie spożył i przypadkowo nie użył.

    Nie zawiera konserwantów.

    Zastosowanie
    Kwas glikolowy jest chętnie stosowany w przypadku grubej skóry, cery tłustej, trądzikowej, ale także dojrzałej czy przebarwionej, w przypadku blizn i rozstępów. To najsilniej działający kwas AHA. Nie powinien być stosowany w przypadku cery wrażliwej, alergicznej, naczynkowej czy z trądzikiem różowatym.

    Prawidłowe zastosowanie kwasów owocowych w kosmetykach jest niezmiernie ważne. Kwas glikolowy powinien być stosowany w okresie o niewielkim nasłonecznieniu (zazwyczaj jesień, zima, wczesna wiosna). Na dzień jest wymagana ochrona przeciwsłoneczna kremem z filtrem minimum 50 SPF. Podczas kuracji kwasami należy unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium. Normalną reakcją na zastosowanie kwasów AHA jest delikatne, przejściowe pieczenie i złuszczanie się naskórka.

    Kwas glikolowy może być użyty na dwa sposoby:

    - W kosmetykach do codziennego użytku

    Przykładowe rozcieńczenia:

    2 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 170 ml wody + odrobina wodorowęglanu sodu

    4 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 82 ml wody + odrobina wodorowęglanu sodu

    5 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 65 ml wody + odrobina wodorowęglanu sodu

    8 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 39 ml wody + odrobina wodorowęglanu sodu

    10 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 30 ml wody + odrobina wodorowęglanu sodu

    Kwas glikolowy jest chętnie stosowany jako dodatek do toników i żeli. W stężeniu do 10 % przede wszystkim efektywnie nawilża, delikatnie złuszcza, oczyszczając naskórek i pobudza regenerację skóry właściwej, stymulując aktywność fibroblastów.

    Na co dzień można stosować roztwory kwasu glikolowego w stężeniu do 10 %. Polecamy stężenia 4 % - 5 % a na początek jeszcze niższe, np. 2 %. Gdy skóra się przyzwyczai, można stopniowo podwyższać stężenie w stosowanych roztworach. Należy sprawdzić i ustalić odczyn pH kosmetyków z kwasem glikolowym, przeznaczonych do codziennego użytku. Odczyn pH powinien być podniesiony do poziomu minimum 4,5, aby zmniejszyć ryzyko powstawania podrażnień i zaczerwienienia. Jednocześnie nie powinien być zbyt wysoki, aby kwas mógł efektywnie działać. Odczyn pH neutralny dla skóry wynosi na ogół między 4,5 a 6. Odczyn pH można podnieść, dodając do kosmetyku odrobinę wodorowęglanu sodu. Wartość odczynu sprawdza się przy pomocy papierków lakmusowych. Jeśli odczuwamy, że działanie kosmetyku jest dalej zbyt mocne, należy stosować niższe stężenie kwasu lub kosmetyk stosować, np. co 2-3 dni. Jeśli dojdzie do widocznego złuszczenia skóry, należy zaprzestać na jakiś czas stosowania roztworu, ponieważ dalsze stosowanie może spowodować podrażniania skóry. Należy odczekać kilka – kilkanaście dni, aby skóra się zregenerowała. Polecamy stosować roztwory kwasu glikolowego w połączeniu z preparatami nawilżającymi i ochronnymi.

    Po 5-6 miesiącach regularnego stosowania preparatów z kwasami AHA należy zrobić kilka miesięcy przerwy, ponieważ skóra przyzwyczaja się do kwasów a ich działanie przestaje być efektywne.

    - W zabiegach peelingujących

    Przykładowe rozcieńczenia:

    10 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 30 ml wody

    15 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 18,5 ml wody

    20 % - 5 ml oferowanego kwasu glikolowego + 12,5 ml wody

    W stężeniu powyżej 10 % (lub powyżej 20 % - 35 % w przypadku grubszej skóry) oprócz poprawy poziomu nawilżenia i pobudzenia odnowy skóry, daje efekt silnego peelingu. Ze względu na silne złuszczenie naskórka, pomaga pozbyć się blizn, rozstępów i przebarwień, wygładza skórę.

    Zabiegi peelingujące kwasami owocowymi można przeprowadzać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub po zdobyciu specjalistycznej wiedzy. Wiadomości zawarte w opisie nie zastępują profesjonalnego wyszkolenia i służą do celów informacyjnych. Przy takim zabiegu używa się roztworów kwasu o wysokim stężeniu. Posiadają one bardzo niski odczyn pH i silnie złuszczają skórę. W warunkach domowych nie polecamy używać stężeń powyżej 20 %.

    Zabiegi peelingujące wykonuje się po wcześniejszym przyzwyczajeniu skóry do kwasu. Takie przyzwyczajanie trwa zazwyczaj około 2 tygodni. Zazwyczaj jeden tydzień stosuje się raz dziennie toniki lub kremy z 5 % zawartością kwasu glikolowego, a w drugim tygodniu nakłada się kremy lub toniki z 5-8 % zawartością kwasu dwa razy dziennie. Jeśli dojdzie do widocznego złuszczenia skóry, należy zaprzestać na jakiś czas stosowania roztworu, ponieważ dalsze stosowanie może spowodować podrażniania. Skóra może być na tyle cienka i wrażliwa na działanie kwasu, że nie będą potrzebne typowe zabiegi peelingujące.

    Typowe zabiegi peelingujące zazwyczaj przeprowadza się w seriach – około 7 zabiegów co 7 – 14 dni, przez 2 miesiące. Należy pozwolić skórze na złuszczenie i regenerację między kolejnymi zabiegami. Roztwory peelingujące stosuje się na wybranych partiach skóry, np. na plecach, dłoniach, stopach, twarzy, szyi, dekolcie. Nie powinno wykonywać się zabiegu na dużej powierzchni skóry. Odpowiedni roztwór kwasu glikolowego na ogół nakłada się na oczyszczoną skórę na 1-2 minuty za pomocą pędzelka czy patyczka zakończonego wacikiem, omijając wrażliwe okolice oczu, nosa, ust, ewentualne stany zapalne i znamiona (należy je zabezpieczyć, np. grubą warstwą wazeliny). Jeśli odczuwamy, że działanie peelingu jest zbyt silne, roztwór należy zmyć szybciej. Roztwór zmywa się w pierwszej kolejności nasączonymi wodą wacikami a następnie roztworem buforującym, który zatrzymuje działanie kwasu, neutralizuje pH. Wacik po jednorazowym użyciu należy wyrzucić i wymienić na nowy. Roztwór buforujący można otrzymać przez rozpuszczenie połowy łyżeczki wodorowęglanu sodu w połowie szklanki wody. Po zabiegu peelingującym można nałożyć odżywczą, nawilżającą, kojącą maseczkę. Najlepiej używać żeli i kremów silnie nawilżających, kojących i nie wykonywać makijażu. Serię zabiegów peelingujących najlepiej wykonywać raz w roku lub raz na dwa lata.

    Powstanie podrażnień i zaczerwienienia świadczy o tym, że koncentracja kwasu była zbyt duża, czas zabiegu był zbyt długilub kwas nie został zneutralizowany.

    Uwagi
    Półprodukt kosmetyczny - nie spożywać.

    Nieodpowiednio stosowany kwas glikolowy może spowodować poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu. Nie wdychać. Nie stosować bez rozcieńczenia.

    Nie stosować na uszkodzoną, podrażnioną skórę, w okresie ciąży, karmienia piersią, w przypadku chorób autoimmunologicznych, licznych znamion, aktywnych stanów zapalnych, opryszczki, ciężkiej postaci trądziku, cery wrażliwej, alergicznej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym, podczas kuracji retinoidami, skłonności do powstawania bliznowców, po zabiegu chirurgicznym w miejscu, gdzie miałby być stosowany kwas i zabiegu krioterapii.

    Najlepiej wykonać próbę uczuleniową odpowiednio rozcieńczonym roztworem kwasu glikolowego. Jeśli przy zastosowaniu niskiego stężenia – do 5 % odczuwa się narastające pieczenie, nie należy stosować kwasu.

    Może powodować korozję metali.

    Opinie o produkcie (2)

    31 marca 2018

    Skóra po zastosowaniu peelingu z kwasem glikolowym jest wyraźnie gładsza, przebarwienia się zmniejszyły. Trzeba uważać, bo to silny kwas, ale działanie jest świetne.

    26 sierpnia 2018

    Ten kwas ma moc. Robiłam go kiedyś u kosmetyczki a teraz zastosowałam go sama w domu. Stężenie 20 % było dla mnie mocne, ale efekty są widoczne bardzo szybko. Skóra pod warstwą, która się złuszczyła jest gładka, napięta, promienna. Tego mi było trzeba.

    do góry