Olej lniany organiczny
Opis
Skład INCI Linum Usitatissimum Seed Oil
Jest to olej otrzymywany przez tłoczenie na zimno nasion lnu zwyczajnego – siemienia lnianego. Jego lecznicze właściwości znane są od czasów starożytnych. Olej lniany zawiera głównie nienasycone kwasy tłuszczowe: linolenowy (omega-3) – ok. 45 %, kwas linolowy (omega-6) – 15 %, oraz kwas oleinowy (omega-9) – 15 %. Są to kwasy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry, ich niedobory powodują łuszczenie, suchość czy AZS. Olej lniany jest bogatym źródłem witaminy E i cennym przeciwutleniaczem powstrzymującym starzenie się komórek.
Działanie
- Doskonale nawilża, natłuszcza i odżywia skórę.
- Wspomaga jej regenerację.
- Wzmacnia warstwę lipidową skóry.
- Reguluje wytwarzanie sebum.
- Odblokowuje pory.
- Łagodzi wypryski, stany zapalne, ropnie i obrzęki.
- Wspomaga leczenie odleżyn.
- Przeciwdziała rozstępom, łuszczeniu i przesuszeniu skóry.
- Opóźnia procesy starzenia.
- Wygładza drobne zmarszczki.
- Redukuje przebarwienia.
- Walczy z cellulitem.
- Wzmacnia, nawilża, natłuszcza, regeneruje włosy i paznokcie.
- Zmniejsza łupież.
Informacje techniczne
Oferowany olej jest klarowną cieczą o bardzo jasnym żółtym kolorze, bez zapachu. To produkt naturalny, dlatego różne partie mogą się od siebie różnić. Rozpuszcza się w tłuszczach, nie rozpuszcza w wodzie. 1 ml produktu waży 0,93 g.
Olej lniany należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym miejscu, ewentualnie temperaturze pokojowej, z dala od nasłonecznienia, źródeł ciepła i wilgoci. Najlepiej przechowywać go również w lodówce.
Produkt naturalny, nierafinowany.
Olej lniany może być stosowany bezpośrednio na skórę jako samodzielny produkt do pielęgnacji ciała – np. po kąpieli. Regularne stosowany przyniesie korzyści każdej cerze. Można codziennie wieczorem nanosić go na twarz, delikatnie wklepując. Może być również „opatrunkiem” na zmęczoną czy uszkodzoną warunkami atmosferycznymi skórę – wystarczy nanieść olej na ciepły ręcznik i przyłożyć, na kilkanaście minut, w formie kompresu. Okłady z ciepłego oleju łagodzą również rozległe zmiany trądzikowe. Przy cerze tłustej, olej lniany polecany jest do demakijażu oraz przemywania twarzy przed nałożeniem kremu. Używa się go do pielęgnacji włosów, zwłaszcza łamliwych, zniszczonych, z tendencją do wypadania i łupieżu. Jest polecany do olejowania włosów. Używany w nadmiarze może wysuszać skórę.
Jest stosowany jako dodatek w kosmetykach: balsamach, maseczkach, peelingach. Często łączy się go z innymi olejami i glinkami.
W OCM (Oil Cleansing Method – oczyszczanie skóry olejami naturalnymi) jest szczególnie polecany dla cery tłustej i mieszanej z tendencją do zaskórników, ponieważ charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych o najmniejszym potencjale komedogennym.
Surowiec kosmetyczny – do użytku zewnętrznego.
Ewelina
Nie zapycha porów, dobrze nawilża i normalizuje skórę. Łagodzi cerę trądzikową. Wyprysków jest mniej. "Wulkany" szybciej się goją.
Magda B.
Idealnie sprawdza się przy cerze trądzikowej, wrażliwej, alergicznej. Niewielką ilość stosuję codziennie wieczorem. Niweluje suche skórki i nie zapycha.
Agata Kot
Dobrze nawilża skórę. Odkąd go używam skóra stała się bardziej zdrowa, nie przetluszcza się tak bardzo, pojawia się coraz mniej wyprysków.
Anna
Używam oleju jako dodatek do balsamu do ciała, gdyż sam w sobie ma niesympatyczny zapach, natomiast w zapachowym balsamie wszystko jest ok. Genialnie nawilża i odżywia skórę. Nie jest tłusty, wydaje się jakby był czymś w rodzaju siliconu. Absolutny the best do ciała.