do kasy suma: 0,00 zł

    Kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy

    0,5 g | torebka strunowa foliowa
    • 0,5 g | torebka strunowa foliowa
    • 1 g | torebka strunowa foliowa
    • 10 g | słoik plastikowy
    Dostępność: średnia ilość
    Wysyłka w: 24 godziny
    Cena: 6,60 zł 6.60




    ilość szt.
    dodaj do przechowalni
    * - Pole wymagane
    Ocena: 5

    Opis

    Opis

    Skład INCI Sodium Hyaluronate

    Kwas hialuronowy (sól sodowa kwasu hialuronowego, hialuronian sodu) to substancja wiążąca wodę w skórze właściwej. Naturalnie występuje w ludzkiej skórze, jednak z czasem jej ilości się zmniejszają, co skutkuje niewłaściwym nawilżeniem, starzeniem i powstawaniem zmarszczek. Kwas hialuronowy pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu skóra jest gładka i elastyczna. Znajduje zastosowanie w kosmetologii, lecznictwie i medycynie estetycznej. Im mniejsza wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego, tym głębiej wnika w głąb skóry. Kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy najlepiej przenika przez warstwę rogową do głębszych warstw skóry, powodując jej dogłębne nawilżenie. Opóźnia procesy starzenia. Spłyca zmarszczki. Regeneruje naskórek, przyspiesza gojenie podrażnień i otarć. Nawilżona skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne, dlatego warto stosować preparaty z kwasem hialuronowym przed aplikacją lub razem z innymi kosmetykami. Dzięki temu działają efektywniej. Oferowany kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy SLMW (Super Low Molecular Weight) to czysty kwas hialuronowy w postaci proszku. Posiada cząsteczki wielkości od 3 kDa do 5 kDa. Wraz z kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym i małocząsteczkowym można wykorzystać go do sporządzenia chętnie stosowanego, kompleksowego, nawilżającego, przejrzystego żelu hialuronowego. Może być użyty jako dodatek do kosmetyków, np. kremów, toników i serum. Jego roztwór wodny jest płynny, nie przyjmuje formy żelu. Warto łączyć go z substancjami okluzyjnymi, np. kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym lub olejami, ponieważ, paradoksalnie, stosowany w pojedynkę może sprzyjać przesuszeniu skóry. Nie zawiera konserwantów. Jest biozgodny, dobrze tolerowany, przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie zapycha porów skórnych. Nie podrażnia. Na ogół nie wywołuje alergii. Nie jest kwasem złuszczającym. Może być używany do wszystkich typów skóry. Szczególnie polecany dla cery przesuszonej, podrażnionej, dojrzałej, w preparatach do skóry spierzchniętej, ale również w przypadku cery tłustej, trądzikowej i zanieczyszczonej.

    Działanie

    • Dogłębnie nawilża,
    • Wygładza, zmiękcza, ujędrnia i uelastycznia naskórek,
    • Zmniejsza widoczność zmarszczek (widocznie spłyca głębokie zmarszczki po minimum 8 tygodniach regularnego, codziennego stosowania),
    • Hamuje rozkład kolagenu,
    • Zapobiega starzeniu,
    • Polepsza wchłanianie składników aktywnych, zawartych w kosmetykach,
    • Regeneruje, łagodzi i przyspiesza gojenie podrażnień i drobnych otarć,
    • Nawilża i wygładza włosy, przyspiesza ich porost,

    Informacje techniczne

    Biały, drobny, bezzapachowy proszek o wielkości cząsteczek od 3 do 5 kDa. Rozpuszczalny w wodzie (do 5 g / 1 l). Zmieszany z wodą nie tworzy żelu. Nierozpuszczalny w olejach. Odczyn pH od 5 do 8,5.

    Kwas hialuronowy należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Najlepiej przechowywać go w lodówce w temperaturze od 0 oC do 4 oC.

    Surowiec nie zawiera konserwantów.
    Zastosowanie

    Ultramałocząsteczkowy kwas hialuronowy SLMW jest używany jako dodatek do kosmetyków, np. kremów nawilżających, toników, maseczek regenerujących, serum przeciwstarzeniowych, szamponów i odżywek. Jego roztwór wodny przyjmuje formę płynną, nie żelową. Warto łączyć go z substancjami okluzyjnymi, wspomagającymi utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, np. kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym lub olejami roślinnymi. W połączeniu z kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym i małocząsteczkowym służy do sporządzania kompleksowego żelu hialuronowego. Kosmetyki z żelem hialuronowym mogą być używane do wszystkich typów skóry, ponieważ kwas hialuronowy jest biozgodny, dobrze tolerowany, zazwyczaj nie powoduje alergii i nie zapycha porów. Sprawdzi się zarówno w przypadku cery suchej, podrażnionej, dojrzałej i tłustej, zanieczyszczonej, trądzikowej. Żel hialuronowy z najmniejszymi cząsteczkami kwasu hialuronowego bardzo dobrze regeneruje naskórek otarty w wyniku częstego oczyszczania nosa czy peelingu. Może być stosowany w okolicy oczu.

    Polecamy stosować kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy jako składnik fazy wodnej kosmetyków w stężeniu do 1 %.

    Aby stworzyć 1 % kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy w postaci płynu wystarczy zmieszać ze sobą 1 % kwasu hialuronowego i 99 % wody destylowanej, ewentualnie hydrolatu (np. dodając 1 g kwasu ultramałocząsteczkowego do 99 g wody destylowanej).

    100 g kompleksowego potrójnego żelu hialuronowego wykonuje się następująco:

    Do 98,5 g wody wsypuje się 0,5 g kwasu wielkocząsteczkowego, 0,5 g kwasu małocząsteczkowego i 0,5 g kwasu ultramałocząsteczkowego. Mieszaninę można delikatnie wymieszać i pozostawić pod przykryciem na noc, najlepiej w chłodnym, zacienionym miejscu. Rano mieszaninę należy intensywnie wymieszać, aż będzie jednolita, np. przy pomocy spieniacza do kawy. Kwas hialuronowy stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, dlatego gotowe, oferowane w sklepach żele zazwyczaj są konserwowane. Jeśli nie decydujemy się na zakonserwowanie żelu hialuronowego, należy przechowywać go w lodówce i zużyć w przeciągu tygodnia. Polecamy to szczególnie w przypadku nadwrażliwości na konserwanty. Żel hialuronowy można również zakonserwować, np. konserwantem FEOG czy DHA BA. Na 100 g żelu hialuronowego należy dodać około 20 kropli konserwantu. Po dodaniu konserwantu żel hialuronowy należy dokładnie wymieszać. Zakonserwowany żel powinien być zdatny do użycia około pół roku. Aby był możliwie długo świeży do jego wykonywania należy używać czystych narzędzi i stosować jednorazowe rękawiczki. W żelu po wymieszaniu mogą pozostać pęcherzyki powietrza, które powinny zniknąć po pewnym czasie.

    Zakonserwowany żel hialuronowy można bez obaw stosować do produkcji kremów. Polecamy używać go w stężeniu do 20 %, ponieważ użyty w większej ilości może pozostawiać na skórze film. Można mieszać go z olejami w proporcjach, np. 1 kropla żelu hialuronowego + 4 krople olejów. Można również stosować żel hialuronowy bezpośrednio na twarz przed użyciem kosmetyków, jeśli nie odczuwa się dyskomfortu spowodowanego filmem. Jeśli nakładamy żel hialuronowy bezpośrednio na twarz, warto aby skóra była lekko zwilżona.

    Bezpośrednio przed użyciem kremu można łączyć go w zagłębieniu dłoni z odrobiną żelu hialuronowego. Dzięki temu krem łatwiej się rozprowadza i jest mniej tłusty. Dodatkowo zyskuje dzięki zawartości kwasu hialuronowego. Zmniejsza się jego potencjał komedogenny, co jest wyjątkowo ważne w przypadku cery tłustej i zanieczyszczonej.

    Żel hialuronowy jest chętnie stosowany jako składnik maseczek i peelingów. Można wykorzystać go jako dodatek do maseczek z glinkami czy spiruliną. Zmieszany z drobinkami ścierającymi tworzy wygodny w użyciu peeling mechaniczny, który od razu nawilża i wspomaga regenerację naskórka.

    Kilka kropli żelu hialuronowego można wmasować w umyte włosy przed rozczesywaniem. Można dodać do niego również parę kropli ulubionego oleju. Włosy staną się bardziej gładkie, elastyczne. Ich rozczesywanie będzie znacznie łatwiejsze.

    Można stworzyć kompleksowe serum dwufazowe. W buteleczce zmieszać ze sobą żel hialuronowy z ulubionymi olejami w proporcji 1:1. Przed użyciem należy wstrząsnąć opakowaniem, aby składniki serum tymczasowo się połączyły.

    Uwagi

    Surowiec kosmetyczny, przeznaczony do użytku zewnętrznego.

    Opinie o produkcie (0)

    do góry