do kasy suma: 0,00 zł

  Już w czasach starożytnych znano dobroczynny wpływ jaki na skórę mają glinki. Wykorzystywano je do produkcji kosmetyków o różnym działaniu, był to składnik łatwo dostępny, dlatego stosowany był nawet przez mniej majętne osoby. Dzisiaj glinka kosmetyczna przeżywa prawdziwy renesans, a to za sprawą popularności naturalnych kosmetyków.

  Dostępne są różnobarwne glinki, różniące się od siebie działaniem i składem chemicznym. W zielonej oraz żółtej glince znajdziemy jony żelaza o różnych wartościach, nadające im barwę. Czerwona w dużej mierze składa się z krzemionki, żółta ma do niej podobny skład, jednak zawiera więcej żelaza. Z kolei różowa jest mieszanką glinki białej i czerwonej.

  Jak działa glinka kosmetyczna?

  Osoby dbające o skórę powinny regularnie stosować maseczki z glinki, które szybko pomagają poradzić sobie z problemami skórnymi. W zależności od koloru glinki oraz innych składników, np. oleju, kosmetyki na ich bazie przeznaczone są do innego rodzaju cery. Działanie takich maseczek jest bardzo wszechstronne.

  Do cery tłustej i trądzikowej zaleca się stosowanie glinki białej i zielonej, w przypadku cery naczyniowej zalecana jest glinka czerwona, do tłustej i wrażliwej – różowa i biała. Glinki mają też dobroczynny wpływ na cerę dojrzałą, uelastyczniając ją i głęboko nawilżając. W tym celu najlepiej wykorzystać glinkę ghassoul.

  Jak stosować glinkę kosmetyczną?

  Na bazie różnego rodzaju glinek można stworzyć naturalny kosmetyk, który będzie miał dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Przede wszystkim wykorzystywane są jako główny składnik maseczek, niekiedy sporządza się z nich także okłady albo kąpiele. Należy pamiętać, że przy kontakcie z metalowymi przedmiotami glinki tracą swoje właściwości.

  Glinkę można mieszać z olejami, naparami z ziół, wodą mineralną lub przegotowaną - niewskazane jest dodawanie do glinki gorącej wody, która pozbawi ją cennych minerałów. Gotową maź należy nakładać na dokładnie oczyszczoną i osuszoną cerę, można dodatkowo skropić maseczkę letnią wodą, aby nie wyschła całkowicie.

  Glinkę kosmetyczną możesz kupić w Kremowo.pl

  Wykorzystanie glinki do twarzy i ciała jest możliwe również w warunkach domowych, produkcja nawilżających i regenerujących maseczek jest bardzo prosta. Wszystkie niezbędne składniki do kosmetyków naturalnych zakupisz w kremowo.pl, w naszym sklepie dostępne są glinki zielone, białe, czerwone, żółte, zielono-niebieskie i ghassoul.

  Prowadzimy sprzedaż również niewielkiej ilości glinek, zakup jest możliwy od 10 gram. Dzięki temu nasi klienci mogą przekonać się, która glinka najlepiej im służy, bez konieczności zamawiania wielkich opakowań. Zachęcamy do zakupu pozostałych składników kosmetycznych, przy kwocie 195 złotych pokrywamy koszty przesyłki.

  Glinki

  Glinka biała porcelanowa Glinka biała porcelanowa
  Cena: 1,50 zł
  zobacz więcej
  Glinka czerwona francuska Glinka czerwona francuska
  Cena: 1,50 zł
  zobacz więcej
  Glinka Ghassoul Glinka Ghassoul
  Cena: 1,90 zł
  zobacz więcej
  Glinka zielona francuska Glinka zielona francuska
  Cena: 1,50 zł
  zobacz więcej
  Glinka zielono-niebieska francuska Glinka zielono-niebieska francuska
  Cena: 1,50 zł
  zobacz więcej
  Glinka żółta francuska Glinka żółta francuska
  Cena: 1,50 zł
  zobacz więcej
  do góry