do kasy suma: 0,00 zł

  Obecnie wykorzystuje się bardzo różnorodne zagęstniki w kosmetyce, zarówno te pochodzenia naturalnego, jak i syntetyczne. W powszechnym użyciu jest alkohol cetylowy, który nie tylko zagęszcza, ale też stabilizuje kosmetyk. Podobne działanie wykazuje guma ksantanowa, wykorzystywana też w branży spożywczej.

  Przy produkcji domowych kosmetyków niezbędne są też emulgatory naturalne. To dzięki nim krem czy balsam ma odpowiednią oraz trwałą konsystencję. Do popularnych emulgatorów należą glyceryl stearate citrate, lanolina, a także wosk pszczeli. Substancje te można spotkać również w kosmetykach drogeryjnych.

  Emulgatory syntetyczne i naturalne

  Najczęściej stosowane emulgatory w kosmetyce są syntetyczne, lecz coraz częściej można spotkać stabilizatory pochodzenia naturalnego. Te drugie stosowane są głównie w kosmetykach organicznych, ponieważ wykazują dobre właściwości pielęgnacyjne a przy tym są preferowane przez proekologiczne podmioty certyfikujące.

  Emulgatory naturalne były wykorzystywane w kosmetykach już w czasach starożytnych. Wówczas do ekstraktów roślinnych i tłuszczów dodawano substancje wiążące ze sobą poszczególne składniki, m.in. lanolinę i wosk pszczeli. Do emulgatorów pochodzenia naturalnego można też zaliczyć gumę ksantanową czy olivem.

  Jak zagęszczać kosmetyki?

  Emulsje kosmetyczne, w zależności od ich zastosowania, powinny mieć inną konsystencję. Na twarz nakładamy krem o średniej gęstości, z kolei masełko do ciała czy maseczka powinny mieć znacznie bardziej zwartą konsystencję. Dlatego produkując kosmetyki w domu trzeba pamiętać o odpowiednich zagęstnikach.

  Wykorzystanie alkoholu cetylowego pozwala nadać właściwą konsystencję oraz zapobiec zbyt szybkiemu wchłanianiu kremu. Do produkcji transparentnych żelów stosowana jest guma ksantanowa, która stanowi też doskonały stabilizator kosmetyków. Natomiast do balsamów tworzących film na skórze zalecane jest użycie wosku pszczelego.

  Emulgatory i zagęstniki dostępne w sklepie Kremowo.pl

  Z pomocą naturalnych emulgatorów i zagęstników każdy może wyprodukować dowolny kosmetyk w swoim domu. W Kremowo.pl nasi klienci znajdą bardzo duży wybór substancji wiążących i stabilizujących, które można wykorzystywać również w kosmetykach przeznaczonych dla cery wrażliwej i ze skłonnościami do alergii.

  Oferta sklepu obejmuje składniki o uniwersalnym działaniu, które można stosować zarówno jako zagęstniki emulsji, jak i emulgatory. Należą do nich m.in. guma ksantanowa, wosk pszczeli, czy alkohol cetylowy. W kremowo.pl wszystkie składniki do produkcji kosmetyków można zakupić też w niewielkich ilościach.

  Emulgatory i zagęstniki

  Alkohol cetylowy Alkohol cetylowy
  Cena: 4,50 zł
  zobacz więcej
  GSC GSC
  Cena: 4,90 zł
  zobacz więcej
  Guma ksantanowa Guma ksantanowa
  Cena: 2,50 zł
  zobacz więcej
  Lanolina bezwodna Lanolina bezwodna
  Cena: 6,90 zł
  zobacz więcej
  MGS MGS
  Cena: 6,90 zł
  zobacz więcej
  Monostearynian glicerolu Monostearynian glicerolu
  Cena: 2,90 zł
  zobacz więcej
  Olivem 1000 Olivem 1000
  Cena: 11,90 zł
  zobacz więcej
  P-4C P-4C
  Cena: 6,90 zł
  zobacz więcej
  Roślinna baza samoemulgująca Roślinna baza samoemulgująca
  Cena: 8,90 zł
  zobacz więcej
  SLP SLP
  Cena: 3,90 zł
  zobacz więcej
  Wosk pszczeli biały naturalny Wosk pszczeli biały naturalny
  Cena: 3,90 zł
  zobacz więcej
  Wosk pszczeli żółty naturalny Wosk pszczeli żółty naturalny
  Cena: 3,90 zł
  zobacz więcej
  do góry