do kasy suma: 0,00 zł

  Ostatnimi laty konserwanty mają bardzo złą renomę, w reklamach często fakt nie użycia ich w danym produkcie określany jest jako zaleta. Dotyczy to zarówno branży spożywczej i kosmetycznej. Jednak składniki te dodawane są praktycznie wszędzie nie bez przyczyny. Tym bardziej ważny jest dobór odpowiedniego, bezpiecznego konserwantu

  Z pomocą konserwantów możemy w znaczny sposób przedłużyć żywotność kosmetyków, dlatego są one dodawane do produktów drogeryjnych. Jednak również w przypadku kosmetyków domowej roboty warto po nie sięgnąć, zyskamy wówczas produkt, który będzie mniej wrażliwy na działanie skrajnych temperatur i bakterii.

  Konserwanty do kosmetyków

  Konserwanty kosmetyczne mogą składać się z wielu substancji czynnych, wykazujących różnorodne działanie. Jednak ze względu na to, że coraz więcej osób ma cerę wrażliwą ze skłonnościami do podrażnień i alergii, coraz częściej spotykane są konserwanty dwuskładnikowe. Do produkcji kosmetyków naturalnych zalecany jest FEOG.

  Konserwant ten stanowią zaledwie dwa składniki: fenoksyetanol, o działaniu konserwującym oraz etyloheksylogliceryna, która wzmacnia działanie tego pierwszego. Oba składniki zostały przebadane dermatologicznie i żaden z nich nie wywołuje reakcji alergicznych na skórze człowieka. Dzięki temu FEOG zalecany jest do każdego rodzaju cery.

  Prosty sposób na trwalsze domowe kosmetyki

  Produkcja kosmetyków w warunkach domowych nie jest niczym skomplikowanym, dlatego coraz więcej osób próbuje swoich sił w tej dziedzinie. Sięgamy po nie ze względu na naturalny, roślinny skład, wolny od chemikaliów, sztucznych aromatów i barwników. Jednak warto domowe specyfiki wzbogacić o konserwanty kosmetyczne.

  Kremy pozbawione konserwantów nie tylko trzeba przechowywać w lodówce, z dala od słońca, są one też podatne na działanie drobnoustrojów. W znacznym stopniu skraca to ich termin przydatności, dlatego nawet przy domowej produkcji zalecane są konserwanty kosmetyczne. Cena produktu nie jest wysoka a jego obecność niezastąpiona.

  Konserwanty kosmetyczne do kupienia w Kremowo.pl

  Planując produkcję domowych kremów czy balsamów, warto zaopatrzyć się w konserwanty kosmetyczne. Gdzie kupić jednak ten produkt, aby był możliwie najmniej inwazyjny dla skóry, również tej wrażliwej i skłonnej do alergii? W kremowo.pl dostępne są wszystkie składniki niezbędne do produkcji naturalnych kosmetyków.

  W naszym sklepie klienci mogą kupić konserwant FEOG, który został dokładnie przebadany dermatologicznie. Żaden składnik produktu nie wywołuje alergii na skórze człowieka, dlatego można go stosować do każdego rodzaju kosmetyków naturalnych. FEOG dostępny jest w kremowo.pl w butelkach 15 i 100 mililitrowych.

  Konserwanty

  FEOG FEOG
  Cena: 7,90 zł
  zobacz więcej
  do góry