do kasy suma: 0,00 zł

  Kosmetyki naturalne do twarzy - jak zrobić?

  Choć rynek kosmetyczny wciąż zalewa nas nowinami, a na sklepowych półkach stoi cała masa najróżniejszych kosmetyków, wcale nie jest tak łatwo znaleźć ten idealny krem, maseczkę, czy peeling do twarzy. Wiele produktów podrażnia, ma niezbyt naturalny skład, dodatek niepotrzebnych składników, barwników i konserwantów, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry. Na szczęście istnieje jednak ciekawa alternatywa dla gotowych specyfików. Coraz więcej się do nie przekonuje i próbuje swoich sił w tworzeniu kosmetyków samodzielnie, od zera. Czy jest to trudne? I czy w ogóle warto się za to zabierać? Sprawdźmy!

  Czy tworzenie kosmetyków od postaw to trudne zadanie?

  Nie, nie musisz posiadać żadnych specjalnych zdolności, czy specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że na początek skorzystasz z gotowych przepisów i receptur, które znajdziesz na przykład na stronie: kremowo.pl. Możesz zakupić gotowe zestawy składników, za pomocą krok po kroku stworzysz swój wymarzony produkt- znajdziesz je tutaj. Nie będą Ci potrzebne nawet profesjonalne naczynia i narzędzia. Wystarczy to, co najpewniej już i tak masz w domu: plastikowa miseczka, garnek, miarka do precyzyjnego odmierzania składników (ewentualnie waga), coś do mieszania. No i oczywiście pojemniczki, słoiczki i buteleczki, w których będziemy przechowywać gotowe produkty.
  A do tych o konsystencji płynnej – toników, hydrolatów najlepiej takie z atomizerem, który pozwoli na wygodną i przyjemną aplikację. Załóż na siebie coś wygodnego – t-shirt, bluzę, może być to nawet elegancka koszula damska .

  Olejek DIY OLEJEK MYJĄCY CERA TŁUSTA I ZANIECZYSZCZONA
  OLEJEK MYJĄCY CERA TŁUSTA I ZANIECZYSZCZONA

  Po prostu coś, co lubisz i do dzieła!

  Jakie korzyści możemy czerpać z samodzielnego tworzenia kosmetyków? Dzięki temu, że tworzymy dany kosmetyk od zera, kontrolujemy cały proces jego powstawania. Dokładnie wiemy, co kiedy i w jakiej ilości oraz proporcjach do niego dodajemy, co nie ma niestety miejsca w przypadku zakupu gotowych, skończonych produktów. Możemy idealnie dopasować go do siebie i potrzeb swojej skóry: zarówno odnośnie działania i właściwości, jak i konsystencji oraz zapachu.

  Zobacz, składki na kosmetyki dostosowane do cery

  1. Cera zmęczona
  2. Cera normalna
  3. Cera dojrzała
  4. Cera mieszana
  5. Cera tłusta
  6. Cera trądzikowa
  7. Cera zanieczyszczona
  8. Cera wrażliwa
  9. Cera naczynkowa
  10. Cera sucha


  W bardziej świadomy sposób podchodzimy do naszej pielęgnacji. Dzięki pracy, na pojedynczych składnikach, możemy na bieżąco sprawdzać i wypróbowywać je na sobie, sprawdzając jakie efekty dają nam konkretne komponenty. To szczególnie cenne w przypadku cer problematycznych, mających skłonności do zapychania się i pojawiania niedoskonałości. Mamy możliwość kontroli gęstości, konsystencji, intensywności zapachu. Tworzenie kosmetyków to także wspaniała zabawa i ogromna satysfakcja. Może odnajdziesz w tym swoje nowe hobby? To jak zabawa w małego chemika – łączenie, przelewanie, mieszanie. Gotowy produkt jest jedyny i stworzony naszymi rękami – nie znajdziesz drugiego takiego na sklepowej półce. Czujemy zatem, że nakładamy na swoją twarz coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego, luksusowego.

  Własnoręcznie wykonany kosmetyk na prezent

  Nie jest sztuką kupić gotowy kosmetyk, czy zestaw i zapakować w ozdobny papier. Choć taki prezent zapewne ucieszy, jest raczej bezosobowy i stanowi pójście na łatwiznę. Jeśli chcemy podarować bliskiej naszemu sercu osobie – mamie, siostrze, przyjaciółce coś naprawdę wyjątkowego, kosmetyk, które stworzyłyśmy same, własnymi rękami sprawdzi się idealnie. Możemy bowiem stworzyć produkt zindywidualizowany, z myślą o danej o sobie, jej preferencjach, zapotrzebowaniu i pragnieniach. Postawić na jej ulubiony zapach oraz rodzaj produktu. Całość wystarczy przewiązać wstążką lub kokardą. Taki upominek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy, a obdarowana osoba poczuje się doceniona i wyróżniona, dzięki temu, że stworzyliśmy coś specjalnie dla niej, poświęcając na to swój czas i chęci.
  do góry