OCM (skrót od Oil Cleansing Method) to metoda łagodnego, ale jednocześnie dogłębnego oczyszczania skóry. To doskonała alternatywa dla mycia twarzy mydłami i żelami, zawierającymi wysuszające detergenty. Wykorzystuje się w niej oleje roślinne, które nie naruszają bariery ochronnej skóry i nie zaburzają jej naturalnego odczynu pH. Co więcej, regulują wytwarzanie sebum, pielęgnują, przywracają skórze odpowiednią odporność. OCM pozwala na zmycie nawet wodoodpornego makijażu.

OCM może sprawdzić się u wszystkich. Kluczem jest dobór odpowiedniej mieszanki myjącej. Tradycyjnie używa się mieszanki oleju rycynowego i innych olejów bazowych, dobranych w zależności od typu cery. Ilość oleju rycynowego w mieszance również jest uzależniona od typu skóry.

Aby ułatwić Ci wykonanie mieszanki, zaprojektowaliśmy specjalne zestawy zawierające oleje dobrane do konkretnego typu cery, w odpowiednich ilościach. Nie musisz nic przeliczać i odmierzać. Wystarczy, że połączysz składniki - możesz to zrobić w pół minuty. :)

Więcej o OCM przeczytasz tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl